Usługi spawalnicze

Usługi spawalnicze

Usługi spawalnicze

Świadczymy usługi spawalnicze w szerokim zakresie łączonych materiałów. Od stali czarnej, poprzez aluminium i metale kolorowe

Zakres usług spawalniczych

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą usług spawalniczych oferowanych w naszym zakładzie. Wszystkie usługi wykonujemy według najnowszych technik spawalniczych przy użyciu najnowocześniejszych maszyn i z wykorzystaniem najlepszych materiałów dostępnych na rynku.

Spawanie Aluminium

Aluminium i jego stopy jako materiały konstrukcyjne mają wiele zalet – są lekkie, odznaczają się wysoką wytrzymałością, dobrą odpornością na korozję i pozwalają się łatwo kształtować. Aluminium świetnie się nadaje do spawania i można je spawać różnymi metodami, jednak najczęściej wykorzystywane jest tutaj spawanie TIG oraz spawanie MIG. Przy spawaniu aluminium trzeba zwrócić szczególną uwagę na reakcję metalu z tlenem i powstający przez nią w szybkim tempie tlenek, który może spowodować wady spoiny. Przy spawaniu aluminium usuwa się najpierw tlenek ze spajanych powierzchni, a dopiero później kończy się proces.

Wykwalifikowana i doświadczona kadra naszych pracowników, a także nowoczesne urządzenia i stanowiska pracy gwarantują bardzo dobrą jakość i trwałość wytwarzanych spoin i łączonych elementów. Dotychczas zrealizowaliśmy już wiele zleceń spawania aluminium. Byli to zarówno indywidualni nabywcy, jak i więksi inwestorzy. Stale rosnąca ilość zleceń i wykonywanych usług spawania aluminium to dowód na wykwalifikowaną kadrę i wysoką jakość oferowanych usług.

Spawanie MIG

Jedną ze specjalizacji naszej firmy jest profesjonalne spawanie stali konstrukcyjnej, kwasoodpornej i aluminium. Oferujemy Państwu szeroki wachlarz usług spawalniczych. Najbardziej rozpowszechnionymi metodami spawania są metody MIG i MAG.

Spawanie metodą MIG jest to spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazów lub ich mieszanek. Polega ono na stapianiu spawanego metalu i materiału elektrody topliwej (drut elektrodowy) ciepłem łuku spawalniczego jarzącego się w osłonie gazowej między elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Jej uniwersalność polega na spawaniu z bardzo dużą szybkością i we wszystkich pozycjach. Jest szeroko stosowana do spawania cienkich i średnich elementów stalowych, zwłaszcza, gdy jest wymagana duża wydajność spawania ręcznego. Wprowadzane druty rdzeniowe coraz częściej są wykorzystywane do spawania dużych konstrukcji stalowych. Różnica między jedną, a drugą metodą (MIG i MAG) polega przede wszystkim na użyciu innego gazu osłonowego, który zabezpiecza jeziorko ciekłego metalu przed działaniem tlenu i azotu z powietrza atmosferycznego.

Nasze nowoczesne urządzenia gwarantują najwyższą jakość oraz trwałość wykonanych spoin. Posiadamy odpowiednio wykształconych kontrolerów, których wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem oraz licznymi usługami. Dowodem wysokiej jakości łączenia są różne gałęzie przemysłu, do których świadczymy usługi spawania MAG tj. budownictwo, motoryzacja i medycyna.

Spawanie TIG

Firma nasz oferuje Państwu spawanie precyzyjne metodą TIG w osłonie argonu gazu obojętnego. Przestrzegamy uczciwych zasad i zawsze kładziemy nacisk na wysoką jakość obsługi i wyszkoloną kadrę pracowniczą.
Spawanie metodą TIG może być stosowane we wszystkich miejscach, a jego prawidłowe wykonanie gwarantuje spoinę o najlepszej wytrzymałości na działanie sił mechanicznych. Metoda TIG umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. Brak żużlu jako elementu ubocznego procesu spawania eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny. Korzystamy z materiałów dostarczonych przez klienta jak i zakupionych przez nas z godnie z projektem.

Spawanie TIG jest jednym z podstawowych procesów wytwarzania konstrukcji zwłaszcza ze stali wysokostopowych, stali specjalnych, stopów niklu, aluminium, magnezu, tytanu i innych metali reaktywnych i żaroodpornych oraz stopów, w szerokim zakresie grubości złączy od dziesiętnych części mm do nawet kilkuset mm. Z powyższych materiałów wytwarzane są konstrukcje i wyroby w przemyśle chemicznym, lotniczym, kosmicznym, energetycznym, spożywczym, zbrojeniowym, samochodowym.

Metoda TIG jest wykorzystywana w bardzo szerokim zakresie (różnego rodzaju grubość blachy, rury, wodociągi itd.). Nasze doświadczenie poparte jest zleceniami jakie wykonywaliśmy podczas wielu inwestycji.