Olej w automatycznej skrzyni biegów – wymieniać czy nie?

Olej w automatycznej skrzyni biegów – wymieniać czy nie?

To bardzo często zadawane pytanie – tym bardziej, iż w autoryzowanych serwisach opinie są różne. Zasada jest jedna! Każda automatyczna skrzynia wymaga serwisu olejowego, bo jest on płynem eksploatacyjnym tak więc starzeje się i traci swoje właściwości ciśnieniowe smarujące i odporność na wysoką temperaturę.

Bardzo wiele usterek automatycznych skrzyń związana jest zbyt rzadkim serwisem olejowym lub z jego nienależytym wykonaniem. Przygotowując się do wymiany oleju, musimy pamiętać o kilku bardzo istotnych elementach, po pierwsze znać dokładnie model skrzyni i specyfikację części zamiennych, jak również bardzo istotnym czynnikiem jest wybór  mechanika, który będzie miał wiedzę i umiejętności jak przeprowadzić wymianę. Spełniając powyższe sukces gwarantowany. A na poważnie chodzi oto, abyśmy zastosowali odpowiedni olej i jak jest to i filtr (nie stosujemy najtańszego chińskiego zamennika!!!). Oczywiście mechanik musi mieć wiedzę, gdzie jest korek spustowy, gdzie przelewowy, w jaki sposób sprawdzić stan oleju po wymianie i czy potrzebna jest adaptacja skrzyni. Obecnie nie musimy martwić się kolorem oleju, czy ma być żółty, czy czerwony ma spełniać normy i specyfikacje producenta skrzyni – nie auta! Jeżeli jest taka możliwość  to najlepiej skorzystać z wyspecjalizowanego warsztatu mamy wtedy pewność, że usługa zostanie wykonana w sposób prawidłowy. Krótko mówiąc scedować całą odpowiedzialność na serwis. Pamiętajmy również, że wymiana oleju nie naprawi nam skrzyni. Jeżeli jest uszkodzona, to wymiana oleju może się okazać „wyrzuceniem pieniędzy w błoto” a nie jednokrotnie prowadzi do pogłębienia usterki, czy pracy skrzyni. Korzystając  z wyspecjalizowanego serwisu unikamy powyższej sytuacji. Jednak, że wchodząc naprzeciw majsterkowiczom stworzyliśmy program podstawowych szkoleń, jak również doradzamy takim osobom przy doborze części zamiennych, czy oleju – który w naszej ofercie jest tak przygotowany, aby maksymalnie ułatwić jego wybór i wykluczyć pomyłkę. Wszyscy nasi klienci zarówno warsztaty jak i osoby indywidualne w każdej chwili mogą liczyć na porady techniczne, czy eksploatacyjne.

Od kwietnia tego roku wprowadziliśmy również dwa nowe produkty do naszej oferty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Uniwersalny olej mineralny i syntetyczny stosowany praktycznie do wszystkich modeli skrzyń, z wyjątkiem skrzyń bezstopniowych i DSG

Jest to uniwersalny olej mineralny i syntetyczny stosowany praktycznie do wszystkich modeli skrzyń, z wyjątkiem skrzyń bezstopniowych i DSG. Tak więc gorąco zachęcam do ich stosowania, tym bardziej że do wyboru mamy tylko pomiędzy dwoma produktami, a nie jak było do tej pory kilkanaście podtypów.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Auto Centrum Nawigator, chętnie pomożemy lub doradzimy w zakresie automatycznych skrzyń biegów.